Ek Gıdaya Geçerken Yaşadığınız Problemlerin Üstesinden Nasıl Gelinir ?

muz

  • Daha büyük olan bebeğiniz yemek yemek istemiyor ise, bunun sebebi çok fazla süt, su ya da meyve suyu içiyor olması olabilir. Bu da demir eksikliğine sebep olabilir. Bu nedenle çocuğunuzun yemek aralarında ya da yemekten hemen önce çok fazla sıvı tüketmesine izin vermeyiniz.
  • Bebeğiniz sebze yemek istemiyor ise sevdiği yemeklere ince kıyılmış ya da ezilmiş sebzeleri eklemeye çalışın (örneğin havuç ve muz karışık şekilde). Doğal olarak tatlı olan sebzeler (tatlı patates, havuç gibi) genellikle en çok seçilen sebzeler arasındadır.
  • Bebeğiniz pütürlü mamalar yemeyi sevmiyor ise, pütürlü halini yavaş yavaş arttırmayı deneyin ve püre halinde kıyılmış hale doğru ilerleyin. Yumuşak el mamaları vermek de bazen pütürlü mama sevmeyen bebeklerin yeni şeyler denemelerinde yardımcı olur. Bunları kabul edene kadar bazen bazı gıdalar düzinelerce kez vermeniz gerekebilir. Her zaman yeni bir gıdayı olumlu bir tavır ve olumlu bir şekilde verin. Çünkü bu gerçekten yardımcı olur. Ama bu konuda çocuğunuzu fazla zorlamayın. Yemek zamanları sizin ve bebeğiniz için eğlenceli zamanlar olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s