Bebeğiniz Huzursuzken Onu Sakinleştirmek İçin Bilmediğiniz 5 İpucu

bebginizi_sakinlestirmenin_-yollari

Bebeğiniz doğmadan önce sessiz sakin olan eviniz, bebeğinizin giderek büyümesiyle birlikte şimdi neşeli kahkahalar, şen cıvıltılarla inliyor. Annelikle ilgili en özel yönlerden biri şu ki, o mutluluk dolu seslerin yerini hiçbir sükûnet dolduramaz. Hiçbir müzik, hiçbir ses bebeğinizin sevinç çığlıklarının yerini alamaz. Ve bu sesler kulaklarınızda bir kez olsun çınladıktan sonra, bir daha asla kesilmesin istersiniz.

Ancak, kimi zaman bebeğinizin rahatlatılmaya ve o mutlu nidaları tekrar atması için teşvik edilmeye ihtiyacı olabilir. Onlara sıkıntılarını unutturup tekrar gülümsemelerini sağlamak, sandığınızdan çok daha kolay. Mutlu bebekler ve mutlu anneler için, işte 5 Molfix tavsiyesi:

1) İlk Kontrolleri Yapın

Bebeğiniz acıktığı, bezini kirlettiği ya da uykusunu alamadığı için ağlıyor olabilir. Onu emzirmeyi, bezini değiştirmeyi ve uyutmayı deneyin. Eğer bunlar sakinleşmesi için yeterli gelmezse, diğer çarelere başvurun.

2) Mola Verin

Bebeğiniz, uykusu olmasa da, oynamaktan yorulmuş olabilir. Onu kucağınıza alın ve dinlenmesi için ona biraz zaman tanıyın.

3) Sesinizi Duyurun

Kucağınıza aldığınız bebeğinizi sakinleştirmek için kullanabileceğiniz en iyi ses “şşşş” sesi. Bebeğinizin kulağına eğilin ve yumuşak bir ses tonuyla “şşşş” deyin. Kısa sürede sakinleşip rahatladığını, hatta uykuya daldığını görebilirsiniz. Bebeğiniz sadece sizin yumuşak ses tonunuzu duymaktan da hoşlanıyor olabilir. Onunla kısık ve sakin bir ses tonuyla konuşabilir ya da ona şarkı söyleyebilirsiniz.

4) Onunla İlgilendiğinizi Gösterin

Bebeğinizin her şeyden daha fazla size ihtiyacı var. Onu sakinleştirmek için onu kucaklayın, gözyaşlarını bir mendille silin, onu öpün, sırtını ve karnını okşayın. Sizin sıcaklığınız ve sakinliğiniz bebeğinizi rahatlatacak. Bu çare hemen etki göstermese bile pes etmeyin. Sonunda şefkatiniz karşısında o da yumuşayacak.

5) Dışarıya Çıkın

Açık hava birçok bebeğe iyi gelir. Sokakta ya da parkta yapacağınız birkaç dakikalık gezinti, bebeğinize tüm sıkıntılarını unutturabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s